Bizden Haberler

Geri Git

MAGMA Exporecerca

 

IQ PLUS SPONSORLÜĞÜ İLE İSPANYA BİLİM OLİMPİYATINDA YARIŞAN TÜRK EKİBİ...TÜRK GENÇLERİ İLE GURUR DUYUYORUZ.İZMİR FEN LİSESİNDEN ALPER ŞAHİN VE İZMİR ST JOSEPH FRANSIZ LİSESİNDEN DEFNE AKSOY.

 

Bu yıl XIV. kez gerçekleşecek olan ve gençlerin kendi bilim projeleri ile yarışmaya katıldıkları uluslararası bilim olimpiyatı ve proje yarışması MAGMA Exporecerca, 21-22 ve 23 Mart tarihlerinde İspanya, Barcelona’da…
MAGMA Exporecerca’da bu yıl Türkiye’den bir ekip var: Ortak fizik projeleri ile finale kalan İzmir Fen Lisesi’nden Alper Şahin ve İzmir St Joseph Özel Fransız Lisesi’nden Defne Aksoy, dünya çapında bir başarı için 21-22-23 Mart tarihinde İspanya’da bu kez diğer projeler ile yarışacaklar ve jüri karşısında olacaklar.
Kurumumuz IQ PLUS Butik Eğitim Merkezi’nin sponsor olduğu gençlerimize başarılar diliyoruz. 
EXPORECERCA Nedir? 
Yaşları 12 ile 30 arasında olan tüm “genç” lere açık katılımlı bir bilim olimpiyatıdır. Gençlerin temel hedeflere sahip olmalarına ve prensip sahibi olmanın önemine yer verir.Gençler arasındaki araştırmaları teşvik eder, deneyim ve bilgi alışverişini destekler. Uluslararası düzeyde olduğu için, beraberinde değişik fuar ve konferanslara katılım olanağı da doğar ve projesini ortaya koyan ekiplere ileriye dönük büyük ufuklar açılır. 
http://magmarecerca.org/exporecerca/